Muzikály v Praze – kde, co a za kolik?

Premiér českého uvedení slavného muzikálu Mamma Mia s klasickými hity kapely ABAA zahájilo přípravné zkoušky v restauraci Továrna na iluze, která se nachází v Praze. Na zahájení se dostavili zástupci hvězdného obsazení – Jiří Langmajer, Ivana Chýlková, Leona Machálková, Tomáš Matonoha, Jaroslava Kretschmerová, Pavel Vítek, Hana Křížková, Sabina Křováková, Alena Antalová, Hana Křížková, nebo Radka Fišarová. Samozřejmě nemohl chybět ani režisér Antonín Procházka, výtvarník kostýmů Roman Šolc, textař Adam Novák a další důležití členové tvůrčího týmu. Dort nakrojili společně s producentem Petrem Kovarčíkem. V současné době se prodalo na představení již přes 30.000 vstupenek, takže k oslavě byl více než dobrý důvod.

Premiéra

Muzikál bude mít svou oficiální premiéru dne 12. prosince v roce 2014 ve velkém sále Kongresového centra Praha, kde se v milosti hrála celá řada kultovních muzikálů. Mezi ně patří například Dracula nebo Monte Cristo. Hostovalo zde Hudební divadlo Karlín, když jej zastihly ničivé povodně. První představení muzikálu Mamma Mia jsou zcela vyprodána. Peter Kovarčík uvedl, že o lístky je nesmírný zájem a proto jsme do prodeje dali i ta nejlepší místa na druhou premiéru 13. prosince 2014.

Kompletní obsazení hlavních rolí

Donna – Alena ANTALOVÁ / Leona MACHÁLKOVÁ / Daniela ŠINKOROVÁ
Sophie – Hana HOLIŠOVÁ / Sabina KŘOVÁKOVÁ / Petra VRASPÍROVÁ
Sky – Michael FORET / Tomáš SMIČKA
Harry – Petr KOTVALD / Pavel VÍTEK / Roman VOJTEK
Bill – Petr KOLÁŘ / Oldřich KŘÍŽ / Tomáš TRAPL
Sam – Jiří LANGMAJER / Tomáš MATONOHA / Bořek SLEZÁČEK
Tanya – Ivana CHÝLKOVÁ / Radka FIŠAROVÁ / Michaela NOSKOVÁ
Rosie – Jitka ASTEROVÁ / Jaroslava KRETSCHMEROVÁ / Hana KŘÍŽKOVÁ / Olga LOUNOVÁ

Po londýnské premiéře v roce 1999 se muzikál stal ihned velikým hitem. Uváděn byl ve 41 zemích. Čeština se zařadí na patnácté místo v žebříčku. Ceny vstupenek na termíny od prosince 2014 do března 2015 můžete již nyní zakoupit od 390 Kč.

Muzikály Praha 2015 program je oblíbená a často hledaná fráze na českém internetu. Denně tento specifický výraz hledá až 300 lidí.

 

 

 

 

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.