Nejlepší šachista v ČR je David Navara

Nejlepším šachistou České republiky za rok 2013 byl vyhlášen velmistr David Navara.

Přeborník země za rok 2013 v klasickém tempu, rapidu i bleskové hře a aktuálně nejlepší český hráč na světovém žebříčku převzal ocenění na sklonku roku v Brně v rámci vyhlášení Výročních cen Šachového svazu ČR. „Nevím, zda si cenu zasloužím, třeba Viktor Láznička hrál také výborně“, komentoval ocenění se svou příslovečnou skromností hráč 1. Novoborského šachového klubu, kterému pomohl v říjnu dobýt vítězství na Evropském klubovém poháru v Řecku.

Šachistkou roku byla vyhlášena čerstvá velmistryně Olga Sikorová z Třince, která se vrátila po mateřské přestávce k reprezentaci a třetím nejlepším výsledkem na 5. šachovnici dopomohla českému výběru k pěknému 10. místu na Mistrovství Evropy družstev v Polsku. Talentem roku byla vyhlášená čtrnáctiletá Nela Pýchová z Vlašimi, která vybojovala bronz na Mistrovství Evropy mládeže. „Chtěla bych poděkovat především svému trenérovi Ondřeji Matějovskému, bez kterého bych takového úspěchu nedosáhla“, vysekla poklonu svému trenérovi mladá reprezentantka.

Výroční ceny ŠSČR byly v brně vyhlášeny vůbec poprvé. „Chtěli jsme zviditelnit úspěchy našich šachistů a poděkovat jim. Zároveň jsme ale mysleli i na oblasti, které, přestože jsou velmi důležité pro celý šachový život u nás, nemají svá mistrovství, v kterých by šlo soutěžit“, vysvětlil filozofii výročních cen předseda Šachového svazu ČR Viktor Novotný. Cenu za podporu šachu si odnesl ředitel Dopravních staveb Brno a šachový mecenáš Vlastimil Chládek, první cenu za rozvoj mládežnického šachu získala Beskydská šachová škola, která je nejúspěšnějším mládežnickým šachovým oddílem posledních dvou desetiletí.

zdroj: http://www.chess.cz/www/aktuality/aktuality-ze-sezony-2013-2014/aktuality-z-domova/sachistou-roku-2013-je-david-navara.html

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.