Muzikály v Praze – kde, co a za kolik?

Premiér českého uvedení slavného muzikálu Mamma Mia s klasickými hity kapely ABAA zahájilo přípravné zkoušky v restauraci Továrna na iluze, která se nachází v Praze. Na zahájení se dostavili zástupci hvězdného obsazení – Jiří Langmajer, Ivana Chýlková, Leona Machálková, Tomáš Matonoha, Jaroslava Kretschmerová, Pavel Vítek, Hana Křížková, Sabina Křováková, Alena Antalová, Hana Křížková, nebo Radka Fišarová. Samozřejmě nemohl chybět ani režisér Antonín Procházka, výtvarník kostýmů Roman Šolc, textař Adam Novák a další důležití členové tvůrčího týmu. Dort nakrojili společně s producentem Petrem Kovarčíkem. V současné době se prodalo na představení již přes 30.000 vstupenek, takže k oslavě byl více než dobrý důvod.

Premiéra

Muzikál bude mít svou oficiální premiéru dne 12. prosince v roce 2014 ve velkém sále Kongresového centra Praha, kde se v milosti hrála celá řada kultovních muzikálů. Mezi ně patří například Dracula nebo Monte Cristo. Hostovalo zde Hudební divadlo Karlín, když jej zastihly ničivé povodně. První představení muzikálu Mamma Mia jsou zcela vyprodána. Peter Kovarčík uvedl, že o lístky je nesmírný zájem a proto jsme do prodeje dali i ta nejlepší místa na druhou premiéru 13. prosince 2014.

Kompletní obsazení hlavních rolí

Donna – Alena ANTALOVÁ / Leona MACHÁLKOVÁ / Daniela ŠINKOROVÁ
Sophie – Hana HOLIŠOVÁ / Sabina KŘOVÁKOVÁ / Petra VRASPÍROVÁ
Sky – Michael FORET / Tomáš SMIČKA
Harry – Petr KOTVALD / Pavel VÍTEK / Roman VOJTEK
Bill – Petr KOLÁŘ / Oldřich KŘÍŽ / Tomáš TRAPL
Sam – Jiří LANGMAJER / Tomáš MATONOHA / Bořek SLEZÁČEK
Tanya – Ivana CHÝLKOVÁ / Radka FIŠAROVÁ / Michaela NOSKOVÁ
Rosie – Jitka ASTEROVÁ / Jaroslava KRETSCHMEROVÁ / Hana KŘÍŽKOVÁ / Olga LOUNOVÁ

Po londýnské premiéře v roce 1999 se muzikál stal ihned velikým hitem. Uváděn byl ve 41 zemích. Čeština se zařadí na patnácté místo v žebříčku. Ceny vstupenek na termíny od prosince 2014 do března 2015 můžete již nyní zakoupit od 390 Kč.

Muzikály Praha 2015 program je oblíbená a často hledaná fráze na českém internetu. Denně tento specifický výraz hledá až 300 lidí.

 

 

 

 

PixWords je hra nové digitální generace

Určitě jste již slyšeli o nové hře PixWords. V poslední době se jméno této hry skloňuje ve všech pádech. Můžete si jí zahrát na mobilu, tabletu i stolních počítačích. Co je vlastně ta hra zač a kde se vzala? Proč o ní všichni mluví a hrají jí? Je to jedna z nejnávykovějších mobilních her – aplikací současné doby. Dá se říci, že se spíše jedná o velice dobře udělanou vzdělávací aplikaci, která procvičí vaše mozkové buňky.

Svým konceptem a vzhledem připomíná prostou křížovku. Slova však nahrazují vybrané pixwords obrázky a k dispozici máte jen omezený počet písmen k doplnění. Hru můžete hrát v mnoha jazycích, takže si bezvadně rozšíříte jazykovou zásobu. Varujeme však, že v pokročilá fáze hry je skutečně obtížná i pro opravdového řečníka a křížovkáře.

Nápověda pro všechny

Zasekli jste se na nějakém slově a vážně už nemůžete dál? Od toho tu je přehledná a intuitivní pixwords nápověda, kde najdete všechny obrázky, které ve hře spolu s hledaným slovem. Vše na jednom místě. Hra je zatím dostupná pro přístroje s operačním systémem Android a iOS. Přejeme vám příjemnou zábavu a co nejmenší používání nápověd 🙂

Solitaire online a zdarma

Přijďte si k nám zahrát jednu z nejpopulárnějších karetních her světa solitare. Cílem této skvělé hry je vyskládat čtyři hromádky herních karet (podle barev) pořadí od nejnižší karty (eso) po nejvyšší (král). Solitare karty zdarma se hrají s jedním balíčkem, který obsahuje 52 karet. Každá hra začíná s 28 kartami klasicky uspořádanými do sedmi základních sloupců. První sloupec obsahuje jednu kartu, druhý sloupec dvě karty a tak dále. Vrchní karta v každém sloupci je otočena lícem nahoru, zbytek lícem dolů.

Nuda? Solitare zabaví

Solitare je perfektní hrou, pokud jste sami a nudíte se. Nepotřebujete žádného oponente ani kamaráda. Vystačíte si jen s balíčkem karet. Tato hra vás bude bavit dlouhé hodiny a skvěle s s ní zabijí čas.

Existují i různé variace této hry, například Spider solitaire. Jedná se o jednu z nejpopulárnějších verzí her. Samozřejmě také rozvíjí logické myšlení a inteligenci.

Módní styl a oblékání

Navštivte nově vzniklý módní magazín, který pravidelně informuje o všem, co se týká módy a oblečení. Každý týden nové články plné inspirace a dobrých rad pro nákup. Poradíme, kde vybírat hippie oblečení za akční ceny. Nabídka pro všechny bez ohledu na věk či pohlaví.

Nabídka

Letní kozačky 2014 jsou již léta obrovským hitem sezóny. Jejich obliba však stále stoupá. Kdo by si pomyslel, že někoho napadne vyrobit kozačky i na léto. Poradíme kde je můžete výhodně nakoupit a ušetřit slušné peníze. Například firma deichman nabízí širokou nabídku pro všechny ženy a dívky. Skloubíte kvalitu a rozumnou cenu. Což se vyplatí.

Dalším hitem jsou letní šaty k moři, které každoročně kupují tisíce žen, které se chystají na dovolenou k moři. Jsou oblíbené pro svou vzdušnost, lehkost a pestrost. Tento rok bude ve znamení křiklavé červené, žluté a modré barvy. Vhodnými doplňky budete skutečně hvězdou každé pláže.

 

Nejlepší šachista v ČR je David Navara

Nejlepším šachistou České republiky za rok 2013 byl vyhlášen velmistr David Navara.

Přeborník země za rok 2013 v klasickém tempu, rapidu i bleskové hře a aktuálně nejlepší český hráč na světovém žebříčku převzal ocenění na sklonku roku v Brně v rámci vyhlášení Výročních cen Šachového svazu ČR. „Nevím, zda si cenu zasloužím, třeba Viktor Láznička hrál také výborně“, komentoval ocenění se svou příslovečnou skromností hráč 1. Novoborského šachového klubu, kterému pomohl v říjnu dobýt vítězství na Evropském klubovém poháru v Řecku.

Šachistkou roku byla vyhlášena čerstvá velmistryně Olga Sikorová z Třince, která se vrátila po mateřské přestávce k reprezentaci a třetím nejlepším výsledkem na 5. šachovnici dopomohla českému výběru k pěknému 10. místu na Mistrovství Evropy družstev v Polsku. Talentem roku byla vyhlášená čtrnáctiletá Nela Pýchová z Vlašimi, která vybojovala bronz na Mistrovství Evropy mládeže. „Chtěla bych poděkovat především svému trenérovi Ondřeji Matějovskému, bez kterého bych takového úspěchu nedosáhla“, vysekla poklonu svému trenérovi mladá reprezentantka.

Výroční ceny ŠSČR byly v brně vyhlášeny vůbec poprvé. „Chtěli jsme zviditelnit úspěchy našich šachistů a poděkovat jim. Zároveň jsme ale mysleli i na oblasti, které, přestože jsou velmi důležité pro celý šachový život u nás, nemají svá mistrovství, v kterých by šlo soutěžit“, vysvětlil filozofii výročních cen předseda Šachového svazu ČR Viktor Novotný. Cenu za podporu šachu si odnesl ředitel Dopravních staveb Brno a šachový mecenáš Vlastimil Chládek, první cenu za rozvoj mládežnického šachu získala Beskydská šachová škola, která je nejúspěšnějším mládežnickým šachovým oddílem posledních dvou desetiletí.

zdroj: http://www.chess.cz/www/aktuality/aktuality-ze-sezony-2013-2014/aktuality-z-domova/sachistou-roku-2013-je-david-navara.html